ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
previous arrow
next arrow
Shadow

Üniversitemizde 60. Kütüphane Haftası Kutlandı

Üniversitemizde "60. Kütüphane Haftası" etkinlikleri başladı.

1964 yılından bu yana kutlanan, Mart ayının son Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca devam eden Kütüphane Haftası etkinliklerinin açılışı Ali Emiri Merkez Kütüphane Toplantı Salonu’nda düzenlenen program ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl Genel Sekreter M. Sıddık Teksin, dekanlar, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ersen Murat Ateşal, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Diyarbakır'ın bir ilim merkezi olduğunu, kütüphanelerin toplumsal, eğitim ve akademik hayattaki önemine dikkat çekerek, Dicle Üniversitesi olarak kütüphanenin gelişimi ve büyümesine önem verdiklerini vurguladı.

Üniversitemiz Kütüphanesi hakkında bilgiler veren Rektör Karakoç, kütüphanenin hizmet ve çalışmalarını anlattı, ilerlemenin okuyan bir toplum olmaktan geçtiğini söyleyerek öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Rektörümüzün açılış konuşmasının ardından Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zakir Elçiçek, “Dijital Geleceğin Anahtarı: Yapay Zekâ Temelli Akıllı Kütüphaneler” adlı bir sunum yaptı.

Elçiçek, Filistin'de devam eden katliama dikkat çekerek başladığı konuşmasında, teknolojiden bahsetti. Yapay zekanın dünyada bir şeyin kullanımı amacına göre iyi ya da kötü olduğunu, Kütüphaneler kapsamında da teknolojinin bu yön ile ele alınması gerektiğini söyleyen Elçiçek, " Teknolojiyi kullanacağız ama Teknolojinin esiri olmayacağız" dedi. İnsanlık ne kadar gelişirse gelişsin her insanın kendi gelişimi için okuması gerektiğini belirten Elçiçek, Şems Tebrizi'nin sözlerinden örnekler verdi.

Konuşmalarından ardından Kütüphanemizden en çok ödünç kitap alan öğrencilere ve akademisyenlere ödül verildi.

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri ve Küratör Uzman Fatma Altın Yüce tarafından Kütüphaneler Haftasına dikkat çekmek, okumanın ve öğrenmenin önemine görsel eserler ile destek verme adına Resim sergisi açıldı.

Birbirinden farklı eserlerin yer aldığı sergiyi gezen Rektörümüz, yapılan çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgiler alarak sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Kütüphane Haftası etkinlikleri beş gün boyunca çeşitli etkinlikler ile devam edecek.

 

kutuphane 2

kutuphane 1

kutuphane 3

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates