engelli
yeniyıl
Engel yok
10 kasım
29 Ekim
DahiliyeKongre
30Agustos
15Temmuz
Kurban Bayramı
19Mayis
ramazan-bayram1.jpg
WhatsApp_Image_2022-04-29_at_15.25.51.jpeg
23nisan.jpg
IMG-20220318-WA0063.jpg

Uzun bir aradan sonra hastanemizde Kalp by pass ve kapak ameliyatları başarılı bir şekilde yapılmaya başlandı.

WhatsApp_Image_2022-03-14_at_12.48.25_1.jpeg
1.png
previous arrow
next arrow
gastro
emekli
engelli
patoloji
yeniyıl
jandarma
çocuk cerrahi
toplantı
savcı
savcı
solak
stk
stk
Engel yok
sağlık turizm
bölge ziyaret
premature
akdağitalya
diyabet
deprem
10 kasim
10 kasım
29 Ekim
hasta hakları
yangın tatbikat
çocuklara yardım
çocuk şenliği
istişare
sertifika
soylu
anne sütü
diş anlaşma
görevebaşlama
dahiliyekongre
basın kahvaltı
Tasarruf ekibi
5.askom
DahiliyeKongre
KorgeneralZiyaret
30Agustos
Herpedalbirumut
Vali
Askom
15 Temmuz
15Temmuz
Kurban Bayramı
15 Temmuz
2022YGG
enfeksiyon
İnonu
Cemiyet
İnonu
İdare
Brezilya
Gastro
19Mayis
ramazan-bayram1.jpg
WhatsApp_Image_2022-04-29_at_15.25.51.jpeg
23nisan.jpg
1.jpeg
WhatsApp_Image_2022-04-11_at_09.55.44_1.jpeg
IMG-20220325-WA0068.jpg
IMG-20220323-WA0007.jpg
IMG-20220318-WA0063.jpg
WhatsApp_Image_2022-03-14_at_12.48.25_1.jpeg
2.jpeg
20.jpeg
8.jpeg
1.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Tasarruf Gönüllüleri Göreve Başladı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ tarafından planlanan ve hastane çalışanlarının gönüllü yürüteceği, ‘Tasarruf Timi’ ekibi oluşturuldu. Gereksiz su ve elektrik tüketiminin önüne geçilebilmesi için oluşturulan ekip, hastane içerisinde hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirip israfı önlemeye çalışıyor.
İklim değişikliği ve enerji krizinden dolayı şayet önemli küresel ve kalıcı tedbirler alınmazsa dünyanın büyük felaketlerle karşı karşıya kalması kaçınılmaz bir durum almıştır. Bundan dolayı birçok ülke kendi çapında bölgesel tedbir alıyor. Bu kapsamda Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği tarafından hastane bünyesinde gönüllü ‘Tasarruf Timi’ ekibi oluşturuldu. ‘Tasarruf Timi’ ile hastanede israfın önüne geçilmesi hedefleniyor.

1 1

 

 


Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, hastane gibi, insanların yoğun olduğu kurumlarda bu tür israfın önüne geçilmesi gerektiğine değindi. Akdağ, “Dicle Üniversitesi Hastanesi olarak hastane içerisinde su elektrik ve diğer enerji kaynakları ile ilgili bir tasarruf timi oluşturduk. Dünyada artık bir enerji probleminin olduğu, enerji kaynaklarının sorunlu ve sıkıntılı geçtiği günlerden geçiyoruz. Dolayısıyla doğayı korumak adına Birleşmiş Milletler nezdinde UNESCO’da bir takım uygulamalar ve projeler gerçekleştirmiş. Dicle Üniversitesi Hastanesi, birçok hastanede olduğu gibi çok enerji tüketen kurumlar halindedir. Enerjinin değeri ve kıymeti çok anlamlıdır. Tabi hastanede sadece çalışanlar değil, aynı zamanda hastaneye başvuran hasta yakınları ve refakatçıları da mevcuttur. İnsanların yoğun olduğu kurumlarda bu tarz enerji ve su kaynaklarından israf oluşuyor” dedi.


“Ekibimizin, hastane ve ülkemiz adına enerji tasarrufunda bir farkındalık oluşturacağına ve birçok kurumda dalga şeklinde yayılacağına inanıyorum” diye konuşan Akdağ, “Nasıl ki trafikte gönüllü trafikçi gurubu varsa, biz de hastanemizde gönüllü olarak çalışanlarımızın kendi istekleriyle, bir farkındalık adı altında tasarruf timi oluşturduk. Bu arkadaşlarımızı, örneğin koridor ve odalarda açık olan lambayı, boşa akan suyu kapatmasıyla görevlendirdik. Bu yaptığımız, doğayı koruma ve hem kendi adına hem de hastane adına yararlı bir projedir” ifadelerinde bulundu.
Ekipte gönüllü olarak görev alan Tüp Bebek Merkezi Birim Sorumlusu Neslihan Sağsüs, “Hastanemizde kurulan enerji timinde gönüllü olarak çalışmaktayım. Bu grupta olmaktan mutluluk duyuyorum. Hastanemizde enerji tasarrufu konusunda çalışanlarımızı özellikle de hastalarımızı ve yakınlarını bilgilendirmek için elimizden geleni yapacağız. Gelecek nesillerimiz ve çocuklarımız için enerji tasarrufu yapmak zorundayız” ifadelerine yer verdi.


Genel Cerrahi Yoğun Bakım Sorumlusu Leman Delikanlı da, “21. yüzyılda enerji kaynaklarımızın hızlı bir şekilde tükenmesinden ötürü bizler de bu kaynakların daha uzun ömürlü olabilmesi adına bu ekibimizi oluşturduk. Bundan dolayı özellikle üniversitemiz ve şehrimizdeki tüm enerji kaynaklarının bizleri daha ileriye götürmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf edip çalışacağız.” Dedi.

 

1 2

1 6

1 3

1 4

1 5

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates