ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
previous arrow
next arrow
Shadow

Tam Güvenlikli Ruh Sağliği Ve Hastaliklari Kliniği Hizmete Girdi

Dicle Üniversitesi Hastanemizin yeni bakım ve onarım sonrası tam güvenlikli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları kliniğin açılış töreni gerçekleştirildi.

Törene Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Karakoç, İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ,Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Ata Akıl, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Cahfer Güloğlu, Öğretim Üyeleri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

 

Kliniğin açılış konuşmasını yapan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Karakoç “Dicle Üniversitemizin en gözde birimlerinden biri hastanemiz sadece Diyarbakıra değil bölgeye hizmet eden önemli bir sağlık merkezidir. Birçok birimlerimiz son zamanlarda yaptığımız atılımlarla birlikte eksiklikleri giderilmekte. Son 2 yılda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Son 9 ayda cihaz ve binada iyileştirme olarak yaklaşık 130 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Kliniğimizin Üniversitemize şehrimize bölgemize hayırlı olması temmeni ederim”.diye konuştu.

 

İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Hakan Pamukçu ise“Diyarbakır’da sağlık camiasında çok güzel çalışmalar yapılıyor. Bizde İl Sağlık Müdürlüğü olarak yeni tesisler kazandırmanın peşindeyiz. Rektörlüğümüzle beraber sağlık hizmetlerini ileriye gitmesini anlamında koordineli bir şekilde çalışmaktayız. Bu anlamda yeni hizmete giren kliniğimizin Diyarbakır halkına uğurlu olmasını diliyorum” dedi

Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Ata Akıl yaptığı konuşmada ,Hastanemiz Merkez Binasının inşaatı 1976 yılında başlamış ve 1981 yılında tamamlanmıştır.1980'li yıllardaki sağlık standart ve teknolojilerine göre planlanarak inşa edilmiştir. Sağlık hizmeti talebinin değişmesi, zaman içinde artan ihtiyaca mevcut kapasitenin yetersiz kalması; hastanemizin ilimiz ve bölge illerine en üst düzeyde sağlık hizmeti sunan tesis olması; kaynakların etkili, verimli kullanımı için hizmet-bina işlevselliğinin uyumlandırılması; tesis güvenliği, hasta/hasta yakını-çalışan güvenliği ve memnuniyetinin sağlanarak kaliteli sağlık hizmeti sunulması için mevcut alanlarımız, günümüze gelinceye kadar sürekli artan ihtiyaçlara, değişen sağlık standartlarına ve çok hızla gelişen sağlık teknolojilerine uygun hale getirilmeye çalışılmaktadır. Bu itibarla; Hastanemiz Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı kliniği, öğretim üyelerimizin görüşleri doğrultusunda, Başhekimliğimizin bakım ve onarım programı kapsamına alınarak süreç başlatılmış, Teknik Hizmetler Yöneticiliğimizce azami derecede hassasiyet gösterilerek bakım ve onarım süreci tamamladıklarını, söyledi.
Açılış kurdelesi kesiminden sonra Rektör Prof.Dr.Mehmet Karakoç kliniği gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

psk 1

psk 2

psk 3

psk 4

psk 5

psk 6

psk 7

psk 8

psk 9

psk 10

psk 11

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates