ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
previous arrow
next arrow
Shadow

Mehmet-Esra CANSIZ Kliniğinin Açılışı Yapıldı

 

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi bünyesinde yenilenen Mehmet-Esra Cansız Kliniğinin açılışı yapıldı. Açılışa Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, hayırsever iş insanı Mehmet Cansız ve eşi Esra Cansız, hastane çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış programında konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, "Yenilenen klinik altısı yoğun bakım olmak üzere toplam 23 yatak kapasitesi ile daha çok onkolojik, nörolojik ve diğer birtakım hastalıklar sonrası bakım ağırlıklı hastalara hizmet verecek olan kliniğin yenilenmesinde emeği geçen Cansız ailesine teşekkür ederim" dedi.

Vali Münir Karaloğlu, Dicle Üniversitesinin bölge şehirleri için sağlık ve eğitim açısından çok önemli olduğunu söyledi.
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin Türkiye’nin en eski fakültelerinden olduğunu ifade eden Karaloğlu, “Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi üçüncü basamak dediğimiz ileri tetkik ve tedavi konusunda önemli bir merkez. Onun için bu hastanenin niteliğinin iyi olması gerek. Diyarbakır'a, bölgeye ve ülkeye çok önemli katkıları olan Dicle Üniversitesi anaç bir üniversite. Çevre illerdeki üniversitelerin, fakültelerin ve eğitim araştırma hastanelerinin kuruluşunda buranın imzası var. Buranın çok iyi bir kadrosu var. Biz bu kadroya güveniyoruz." Üniversitenin kendi imkanları ile yeni yapacağı hastane çalışmasına destek vereceklerini belirten Karaloğlu, Cansız ailesine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bölgenin en büyük hastanesine sahip olduğunu söyleyen Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, " Hastanemize sadece Diyarbakır'dan değil bölgeden hatta yurt dışından gelen hastalarımız var. Ne kadar donanımlı alanlarımız olursa o kadar hizmet bekleyen vatandaşlarımıza yardımcı olabiliriz. Bu konuda kendilerine destek veren Esra ve Mehmet Cansız çiftine teşekkür ederim. Bu vesileyle tüm iş insanlarını aynı konuda kendilerini iş birliğine davet ediyorum" dedi.

Mehmet Cansız, "Sağlıkla alınan her nefes gerçekten bizim için çok önemli. Hastalarımızın daha iyi koşullarda tedavi görmelerini sağlayacağız. Sağlıkçı arkadaşlarımızın çok daha nezih ve şık bir ortamda çalışmalarını sağlayacağız. Umarım burada tedavi gören hasta arkadaşlarımız en yakın zamanda sevdiklerine kavuşur" şeklinde konuştu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates