Dicle Üniversitesi Hastanesi, Hemşireler Haftası'nı coşkuyla kutladı. Etkinlikte konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, pandemi ve deprem gibi zorlu zamanlarda hemşirelerin üstün çabalarından övgüyle bahsederek, onların sağlık hizmetlerindeki önemli rolünü vurguladı.
Rektör Karakoç, "Değerli arkadaşlarım, Bugün burada Hemşireler Haftası'nı kutlamak için bir araya geldik. Hemşirelik, insanlığın en eski mesleklerinden biri olup, insana hizmet etme anlayışıyla şekillenmiş kutsal bir meslektir. Özellikle son dönemde yaşadığımız zorlu süreçlerde, yani pandemi ve deprem gibi acı olaylarda, göstermiş olduğunuz fedakarlık ve özveri takdire şayandır."
Yoğun çalışma temposuna rağmen özveriyle görev yapan hemşirelere daha iyi çalışma koşulları ve özlük hakları temennisinde bulunan Rektör Karakoç, "Sizler, hastalarımıza verdiğiniz umutla, insanlığa hizmet etme sorumluluğunun bilinciyle, gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Bu anlamda, yeni dönemde sizlerin özlük hakları ve daha iyi bir çalışma ortamı olması dileğiyle Hemşireler Haftanızı canı gönülden kutlarım." Dedi
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, hemşirelik mesleğinin geçmişten günümüze önemli bir evrim geçirdiğini belirterek, artık kadınların yanı sıra erkeklerin de bu mesleği icra ettiğini vurguladı. Hemşirelerin sağlık alanında pek çok kritik rol üstlendiğini ifade eden Akıl, özellikle zorlu zamanlarda gösterdikleri özveri için teşekkür etti.
Başhemşire Uzm. Belgin Nacitarhan, hemşirelerin mesleki değerlerini ve topluma verdikleri önemi vurgulayarak, her gün insanlara umut olmanın ve hayatlara dokunmanın önemini dile getirdi. Hemşirelerin mesleğin zorluklarına rağmen büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Nacitarhan, Hemşireler Haftası'nı kutlayarak, daha sağlıklı ve mutlu bir gelecek için birlikte çalışma çağrısında bulundu.
Etkinlik, pasta kesimi ve Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Korosunun vermiş olduğu konserle sona erdi.