ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
previous arrow
next arrow
Shadow

Hemşireler Haftası Coşkuyla Kutlandı

Dicle Üniversitesi Hastanesi, Hemşireler Haftası'nı coşkuyla kutladı. Etkinlikte konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, pandemi ve deprem gibi zorlu zamanlarda hemşirelerin üstün çabalarından övgüyle bahsederek, onların sağlık hizmetlerindeki önemli rolünü vurguladı.
Rektör Karakoç, "Değerli arkadaşlarım, Bugün burada Hemşireler Haftası'nı kutlamak için bir araya geldik. Hemşirelik, insanlığın en eski mesleklerinden biri olup, insana hizmet etme anlayışıyla şekillenmiş kutsal bir meslektir. Özellikle son dönemde yaşadığımız zorlu süreçlerde, yani pandemi ve deprem gibi acı olaylarda, göstermiş olduğunuz fedakarlık ve özveri takdire şayandır."
Yoğun çalışma temposuna rağmen özveriyle görev yapan hemşirelere daha iyi çalışma koşulları ve özlük hakları temennisinde bulunan Rektör Karakoç, "Sizler, hastalarımıza verdiğiniz umutla, insanlığa hizmet etme sorumluluğunun bilinciyle, gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Bu anlamda, yeni dönemde sizlerin özlük hakları ve daha iyi bir çalışma ortamı olması dileğiyle Hemşireler Haftanızı canı gönülden kutlarım." Dedi
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, hemşirelik mesleğinin geçmişten günümüze önemli bir evrim geçirdiğini belirterek, artık kadınların yanı sıra erkeklerin de bu mesleği icra ettiğini vurguladı. Hemşirelerin sağlık alanında pek çok kritik rol üstlendiğini ifade eden Akıl, özellikle zorlu zamanlarda gösterdikleri özveri için teşekkür etti.
Başhemşire Uzm. Belgin Nacitarhan, hemşirelerin mesleki değerlerini ve topluma verdikleri önemi vurgulayarak, her gün insanlara umut olmanın ve hayatlara dokunmanın önemini dile getirdi. Hemşirelerin mesleğin zorluklarına rağmen büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Nacitarhan, Hemşireler Haftası'nı kutlayarak, daha sağlıklı ve mutlu bir gelecek için birlikte çalışma çağrısında bulundu.
Etkinlik, pasta kesimi ve Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Korosunun vermiş olduğu konserle sona erdi.

 

HemsirelerGunu 1

HemsirelerGunu 3

HemsirelerGunu 4

HemsirelerGunu 5

HemsirelerGunu 6

HemsirelerGunu 7

HemsirelerGunu 8

HemsirelerGunu 9

HemsirelerGunu 10

HemsirelerGunu 11

HemsirelerGunu 12

HemsirelerGunu 13

 

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates