ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
duyuru
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
MR
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
isg
duyuru
20.jpeg
8.jpeg
previous arrow
next arrow
Shadow

Hastanemizde Yatarak Tedavi Gören Çocuklarımıza Hastane Sınıfı Açtık

Hastanemizde yatarak tedavi gören veya süreğen hastalığı nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olan okul öncesi ve ilköğretim çağındaki özel eğitime ihtiyacı olan çocukların , eğitimlerini kesintisiz sürdürmeleri amacıyla Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği çerçevesinde “Okulum Hastanemde Projesi” nin açılışı gerçekleştirildi.
Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi Kampüsünde gerçekleşen açılışa Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Akdağ ,Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve yöneticiler katıldı.
Açılış’ta konuşan Başhekim Prof. Dr. Mehmet Akdağ, çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “ Bazı hasta çocuklarımız uzun süre tedavi almak zorunda kalıyorlar. Eğitime de, sağlık gibi ödün verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla hastalarımızın yatak başında eğitim alabilecekleri bir süreç başlatıyoruz. Hastane bünyemizde bir sınıf oluşturduk, fiziksel olarak içinde tahtaların, sıraların ve masaların olduğu bir alan oluşturduk. Bu ilk günden beri bir hayalimizdi ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın da böyle bir projesinin olduğunu öğrendik. Uzun süredir konuştuğumuz ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz sınıfı oluşturduk. Bu hastalarımız evlerinden, yuvalarından uzak kaldığı gibi aynı zamanda eğitimden de uzak kalmış oldu. Bu çocuklara da özellikle bu sınıfımızın çok ciddi bir katkısı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ise çok hayırlı bir iş gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını kaydederek, şunları söyledi “Bugün hayırlı bir protokol imzaladık. Başhekimimize çok teşekkür ediyorum. Bize imkan tanıdı, fiziki bir ortam sundular. Çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için önemli bir protokol, önemli bir iş oldu. Çocuklarımıza burada en iyi hizmeti sunacağız. Bu Bakanlığımızın bütün hastanelerde uygulamayı amaçladığı bir projedir. Biz de Diyarbakır’da ilk olarak buna Dicle Üniversitesi Hastanesi’nden başladık. İlk dersimizi burada vereceğiz.” Dedi.
Açılışın ardından, 15 öğrenci kapasiteli sınıfta çocuklar, doktor ve ebeveynleri nezaretinde ilk derslerini işledi.

 

WhatsApp Image 2023 04 05 at 12.49.37 1

WhatsApp Image 2023 04 05 at 12.49.37

WhatsApp Image 2023 04 05 at 12.49.37 2

WhatsApp Image 2023 04 05 at 12.49.38

WhatsApp Image 2023 04 05 at 12.49.38 1

WhatsApp Image 2023 04 05 at 12.49.38 2

WhatsApp Image 2023 04 05 at 13.04.03

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates