ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
previous arrow
next arrow
Shadow

Anabilim Dalı Başkanlarına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

 

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği olarak Hastanemiz Anabilim Dalı Başkanlarına yönelik yenilenen yoğun bakım ve klinikler, yapılan faaliyetler, genel mali işleyiş, karşılaşılan sorunlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Hastane Başhekimi Prof.Dr. Mehmet AKDAĞ, Sağlık hizmeti sunulan tüm Anabilim Dalı Başkanları ve Hastane İdari Yönetimi katıldı. Toplantıda; Hastanenin yenilenen Klinik ve Yoğun bakımların devreye alınma süreçleri,  Hastanenin genel mali durumu, birimlerin yıllık malzeme planlaması, Tasarruf tedbirleri ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler, genel işleyiş, yapılan yenilikler ve yapılması gereken çalışmalar görüşüldü. Toplantı sonucunda hastanenin kalite ve verimlilik standartlarını arttırarak alınacak tedbirler ve yapılması gerekenler için gerekli planlamalar yapıldı.

Hastane Başhekimi Prof.Dr. Mehmet AKDAĞ, kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik Hastanemizde uygulanması düşünülen tedbirleri, satın alma süreçlerinin sağlıklı yürütülmesi ve sağlık hizmetlerinin aksamaması için birimlerde ihtiyaçların yıllık planlanması ve buna göre istem yapılması, personele yönelik cihaz kullanımı ile ilgili bilgilendirme yapılmasına yönelik yapılacakları müzakere etti. Hastanede sağlık hizmeti verilen Anabilim Dalı Başkanlarının katkı ve önerileri dinledi. Dicle Üniversitesi Hastanesi olarak, bugüne kadar sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde mali kaynakları verimli şekilde kullanmaya özen gösterdiklerini belirten Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. Mehmet AKDAĞ, bundan sonraki süreçte de bu hususlara istisnasız bir şekilde riayet etmeye devam edeceklerini ifade etti. Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. Mehmet AKDAĞ, “Hastanemizde sağlık hizmetinin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar ile bundan sonraki süreçlerde yapılacak planlamaları uygulayarak, Hasta ve çalışan memnuniyetinin en yüksek derecelere getirilmesi için tüm gayretimizi gösteriyoruz. Bu çalışmalara katkı sunan Anabilim Dalı Başkanlarına ve Hastane İdari yönetimine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

yonetim 3

yonetim 2

yonetim 4 

 

 

 

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates