ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
Slide
previous arrow
next arrow
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
ata
UZAKTAN SAĞLIK
bağış
UZAKTAN SAĞLIK
DÜNYA ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN ALTIN MADALYA
previous arrow
next arrow
Shadow

2. Dahiliye Kongresi Düzenlendi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 2. Dahiliye Kongresi düzenlendi. Dahiliye uzmanlığını geliştirmek, eksiklikleri belirleyip çözümler üretmek ve bu alandaki tüm ilerlemeleri takip ederek dahiliye uzmanlarına aktarmak amacıyla düzenlenen kongrede ülkenin dört bir yanından dahiliye uzmanları bir araya geldi.
15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen kongrenin açılışına kongrenin Onursal Başkanı Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz ( DÜTF Nefroloji Bilim Dalı Üyesi ),Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahfer Güloğlu, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ akademisyenler ve dahiliye uzmanları katıldı.
2. Dahiliye Kongresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Orhan Ayyıldız yaptığı konuşmada yapılan toplantılarla genç meslektaşların bilgi birikimlerini arttırmak, iç hastalıkları alanındaki hızlı gelişmelerden meslektaşlarını haberdar etmek ve mezuniyet sonrası da eğitimlerine katkı sağlamak için geliştiğini belirtti ve üniversite bünyesindeki Dahiliye Kliniğinin 50 yıllık bir geçmişi bulunduğuna dikkat çekerek yarım asırlık bu tecrübenin yeni doktorlarla paylaşmanın önemine değindi.
Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç ise yaptığı konuşmada Dicle Üniversitesinin güçlü kadrosu ve eğitim olanakları ile ulusal ve uluslararası birçok kongreye ev sahipliği yaptığını belirtti, 2023 hedeflerinden bahsederek çalışmanın ve üretmenin önemine değindi.
Açılış konuşmalarının ardından kongre Hematoloji, Onkoloji, Nefroloji, Yoğun Bakım, İç Hastalıkları, Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Multi Disipliner Yaklaşımlar oturumları yapıldı. Kongre yapılan konferanslar ve sözlü sunumlar ile iki gün sürdü.

 

1 1

1 2

1 3

1 4

1 5

1 7

1 8

1 6

Pin It

Misyon ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ
Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır.
VİZYONUMUZ
"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta Kalite, Akreditasyon, Verimlilik, Mükemmellik ve Yönetim sistemleri standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır.

Temel Değerlerimiz

• Hasta, Hasta Yakını ve Çalışan Önceliği,
• Çalışanların aidiyet duygusu, dayanışması ve motivasyonu,
• Eğitim ve Gelişimde Süreklilik,
• Ölçümlere Dayalı Hizmet Planlaması ve Üretimi,
• Kaynakların Etkin Kullanımı,
• Önyargısız Yaklaşım, kalıcı güven
• Bilimsel ve Etik Kurallar,
• Katılımcılık, etkinlik ve etkililik.

İletişim

  • Adres: Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
    Başhekimliği, Kampüs, Sur, Diyarbakır, Türkiye 21280
  • Randevu: 0850 480 21 21
  • Santral: 0850 480 21 00
  • Faks: 0 412 248 85 23
  • E-Posta: hastane@dicle.edu.tr
Free Joomla! templates by Engine Templates