01 02 03 04 05
 
Nöroloji, santral ve periferik sinir sistemi bilimlerinin ana branşı olması; hastalıklarının uğraştırıcı aynı zamanda hasta, hasta yakını ve devlet için maliyetlerinin yüksek olması; teknolojinin ilerlemesi ve tabana ulaşması sonucu tanı imkanlarının artmasıyla  toplumun bu grup hastalıkları daha çok tanıması, duyarlılığın artması, branşın önemini giderek arttırmıştır. 

Nöroloji, merkezi sinir sistemi hastalıklarının tanı ve medikal (ameliyatsız) tedavisinin yapıldığı tıp dalıdır. Migren, epilepsi (sara), Parkinson hastalığı ve diğer hareket bozuklukları, multiple skleroz, beyin damar hastalıkları (felçler), periferik (kol-bacaklarda) sinir hastalıkları, kas hastalıkları, myastenia gravis, demanslar (Alzheimer, bunama) belli başlı hastalık grubudur. Baş ağrıları, baş dönmeleri ve bayılmalar poliklinik düzeyinde en çok karşılaşılan problemlerdir.

EEG ve EMG üniteleri haftaiçi mesai saatlerinde hizmet vermektedir. Uyku EEG monitörizasyonu ve Transkraniyal doppler usg yakın bir gelecekte hizmete girecektir. İhtiyaç duyulduğunda VEP, LP (belden sıvı alma) ve plazmaferez serviste yapılmaktadır. Eğitim kurumu olmanın verdiği ayrıcalıkla 7 öğretim üyesi, 12 araştırma görevlisiyle, tıptaki son gelişmeler ışığında 2 poliklinik ve yatan hasta servisiyle hizmet verilmektedir.