Ameliyat İçin Azerbaycan’dan Dicle Üniversitesine Geldi

Önemli tıbbi operasyonlara imza atarak ismini duyuran D.Ü. Hastaneleri Beyin Cerrahi Anabilim Dalı Kliniğine çevre ülkelerden hasta gelmeye devam ediyor. Ameliyat için Azerbaycan’dan Dicle Üniversitesi Hastanelerine gelen 3 çocuk babası Nevruz İsmailoğlu (62) burada yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

IMG_2029

Beyninde tümür bulunan ve ülkesi Azerbaycan’ da tedavisi mümkün olmayan Nevruz İsmailoğlu (62) ameliyat için Dicle Üniversitesi Hastaneleri’ni tercih etti. Beyin Cerrahi Anabilim Dalı Kliniğine başvuran hastanın beynindeki tümür, endoskopik yöntemlerle çıkartıldı. Beş saat süren ameliyatla sağlığına kavuşan Nevruz İsmailoğlu ‘’ İyi ki buraya gelmişim. Buradaki Doktor, personel ve hastane çok yahşi ‘’ dedi.

Azerbaycan’da Yapılmayan Ameliyat

Azerbaycan’da gittiği hastanelerden beyin tümürü ameliyatının burada yapılamayacağı cevabını alan Nevruz İsmailoğlu, internet üzerinden D.Ü. Hastaneleri beyin Cerrahi Anabilim Dalı doktorlarıyla irtibat geçti. Doktorların "Ameliyatını burundan girerek tümürü alırız." sözü üzerine Baku’ dan Diyarbakır’ a geldi.

IMG_2034

Ameliyat hakkında bilgi veren ameliyat ekibi başkanı Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Göçmez şöyle konuştu. "Nevruz İsmailoğlu (62 ) Azerbaycan’dan bizi aradı. Beyninde tümür olduğunu söyledi. İnternet üzerinden film ve raporlarını inceledik. Bu ameliyatı yapabileceğimizi söyledik. Hasta bize geldi. Yapılan tetkiklerinde beyin tümürünün dışında hastanın şeker ve yüksek tansiyonunun da olduğunu tespit ettik. Değerlerini normale döndürdükten sonra hastayı ameliyata aldık. 5 saat süren başarılı bir operasyon sonucu hastamız sağlığına kavuştu.’’

15 Bin Dolarlık Ameliyat Ücretsiz Yapıldı

Türkiye’de, endoskopi ile beyin tümürünü çıkarma yöntemi ancak birkaç hastanede yapılabildiğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Göçmez," bir süreden beridir hastanemizde endoskopik yöntemlerle ameliyat yapıyoruz. kamera ile hastanın burnundan girilerek beynindeki tümürü kansız bıçaksız alıyoruz. ülkemizin bir çok ilinden hastanemize hasta geldiği gibi, çevre ülkelerden de bir çok hasta hastanemize tedavi için geliyor.

Herhangi bir sosyal güvencesi olan hastalar hastanemizde beş kuruş parası gitmeden sağlığına kavuşuyor. Azerbaycan’ın Baku kentinden hastanemize gelen Nevruz İsmailoğlu, bize gelmeden önce başvurduğu hastanelerin ameliyatı için 15 bin dolar istediğini söyledi. Ama hastanemizde eğer herhangi bir sosyal güvencesi varsa, buna yeşil Kartlılar dahil, hiç para almadan hastalarımızın ameliyatını ve tedavisi yapıyoruz. ’’ şeklinde konuştu.

D.Ü. Hastaneleri Çok Yahşi

Azerbaycan’ın Baku kentinde ikamet eden Nevruz İsmailoğlu, ameliyatının Azerbaycan da mümkün olmadığını, bu yüzden Dicle Üniversitesi Hastanelerine başvurduğunu belirterek "Beyin Cerrahi Kliniği doktorlarıyla görüştüm. Hastalığımı anlatınca internet üzerinde rapor ve filmlerimi incelediler. Ameliyatımı kansız bıçaksız yapabileceklerini söyleyince buraya geldim. Benimle hemen ilgilendiler. Doktordan personele, hasta bakıcısına kadar çok insanlık gördüm. Çok ilgi alaka gördüm. Hastane çok Yahşi. Doktor, personel çok yahşi. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Allah razı olsun. Ülkeme gittiğimde Dicle Üniversitesi Hastanelerini anlatacağım ve herkese tavsiye edeceğim.Burada Beş kuruş param gitmeden sağlığıma kavuştum.’’ Şeklinde duygularını dile getirdi.