tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi1

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi1

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

D.Ü.T.F. Hastaneleri Sağlık Turizmine Hazırlanıyor

DSC 6282

Dünyadaki genel ekonomik bakış açısına göre sağlık turizminin diğer alternatif turizm seçenekleri içerisinde hızla gelişen sektörlerden biri konumunda olduğunu belirten, D.Ü. Tıp Fakültesi

Hastaneleri Başmüdürü Uzman Yaşar Aslan, uygulanmakta olan 10.i Kalkınma programı ile Dünya sağlık turizmi piyasasında önemli bir ülke olarak yer almak ve diğer ülkelerle rekabet edebilmek amacıyla, Diyarbakır İli sağlık turizmi hizmet bileşenleri sektörlerinin tümünde kurumsal kapasitesinin yükseltilerek, sektörde hizmet sunum kalitesinin iyileştirilmesi, nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi ve sağlık altyapısının iyileştirilmesi hedeflendiğini hatırlatarak;

 

“Bu amaçla, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin Sağlık Turizminde hizmet kalitesi ve yabancı hasta kabulünü artırmak, İl Turizmini canlandırmak amacıyla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak Sağlık Turizminde faaliyetlerin bilimsel ve gerçekçi bir düzeyde yapılması için Sağlık Turizmi konusunda ilgili personellerin eğitim alması gerekliliği projelendirilerek Karacadağ Kalkınma Ajansı TRC2/17/TD/0074 nolu  Karacadağ Kalkınma Ajansı numarası ile Teknik Destek programından desteklenmiştir.” dedi.

Eğitim üç gün sürecek

Hastaneler Başmüdürü Uz. Yaşar Aslan ve Bahar Şeyhanlıoğlu’ nun yürüttüğü proje kapsamında üç gün sürecek olan bir eğitim semineri düzenlenecek. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde 15-17 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak olan eğitim seminerinde eğitimci Dr. Bülent Cinel ve Eğitimci Merve Akman; “Tanışalım ( Program Hakkında Genel Bilgilendirme), Dünyada Sağlık Turizmi, Türkiye Turizm Stratejisi( 2023) Vizyonunda Türkiye Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi Devlet Teşvikleri; Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri, Sağlık Turizmi Uluslararası Hasta Merkezi, Yurtdışı Hasta Başvuru Süreci ve Sigorta Kavramı, Özel Sağlık Sigortası, Seyahat Sigortası, Ülkemizin SGK Sözleşmesi İmzaladığı Ülkeler ve Kullanılan Formlar, Sağlık Turizminde Aracı Kurumlar, Sağlık Turizmi Acente Bilgilendirme, Uluslararası Hasta Hizmetleri ekipleri nasıl organize edilmeli, hangi operasyonel süreçleri bilmeli ve ekip kimlerden oluşmalı, Uluslararası Hasta Hizmetleri ekipleri nasıl organize edilmeli, hangi operasyonel süreçleri bilmeli ve ekip kimlerden, Sağlık Turizmi ve Medikal Turizm Hakkında, Vaka Analizi& Sağlık Turizminde Bilişim Hukuku Adli Bilişim ve Siber Suçlar, Mevzuat ve Teşvikler, Vakka Analizi& Tanıtım ve Markalaşma, Girişimcilik ve Liderlik, Aracı Kurumlar, Vakka Analizi & Kanul Görmüş Sağlık Projeleri & AB Entegrasyonu ile Sağlık Projeleri, Sağlık Turizminde SPA, Wellness, Yaşlı ve Engelli Turizmi, Arap Pazarında Sağlık Turizmi, Kimlik Bilgi Sistemi ve Hasta Bilgi Sistemi, Ulusal Hasta Takip Sistemi, Sağlık Turizminde Takım Çalışması ve Doğru Ekibin Önemi, Sağlık Turizmini Kolaylaştıran Bilişim Uygulamaları Web2.0 & E Devlet, E Nabız, Uygulama Proje Yönetimi .“ konularında eğitim verecek.

DSC 6282

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.