Haberler

Tıpta Eğitim, Beyaz Önlük Giyme Töreni İle Başladı

DSC 1783 1

Rektör Prof. Dr. Talip Gül “Türkiye’nin en köklü Üniversitesine geldiniz.Kendinizi evinizdeymiş his edin “ dedi. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016-2017 eğitim yılına Beyaz Önlük Giyme Töreni ile başladı. Törene katılan birinci sınıf öğrencileri aileleri ile beyaz önlük giymenin heyecanını yaşadı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2016-2017 eğitim yılının başlaması nedeniyle fakültenin birinci sınıfına kayıt yapan öğrenciler için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. Başhekimlik Konferans Salonunda yapılan törene Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Kemal Kadiroğlu, , Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ufuk Uluçlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Veysi Akpolat, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Kırbaş, Öğretim üyeleri, öğrenci ve öğrenci aileleri katıldı.
Törenin açış konuşmasını yapan, Tıp Fakültesi Dekanı M. Ufuk Aluçlu, öğrencilere hayırlı olsun dileğinde bulunarak, "Şimdiden iyi hekim olmayı hedeflemelisiniz." önerisinde bulundu.

Hastaneden Hastanelere Dönüştü
Daha sonra konuşan Prof. Dr. İsmail Topcu ise Dicle Üniversitesinin kuruluş aşaması hakkında bilgiler verdi.Dicle Üniversitenin ilk fakültesinin Tıp Fakültesi olduğunu belirten Topcu, Üniversitenin ilk etapta 7 fakülte, 12 bin öğrenci ve üniversite alanında 60 bin kişiden oluşan bir uydu kent olarak düşünüldüğünü söyledi.
Tıp Fakültesi Hastanesinin ilk etapta tarihi binalarda hizmet verdiğini, 1982 yılında ise asıl binasına taşındığını ve 600 yataklı olarak hizmete açıldığını belirterek; “ Şimdi, Tıp Fakültesi, merkez binasının yanı sıra Kardiyoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi , Onkoloji Hastanesi, Acil ve Travmatoloji Hastanesi ile hastaneden hastanelere dönüştü.” dedi.
Türkiye’nin En köklü Üniversitesi
Daha sonra kürsüye gelen Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında; “Türkiye’nin en köklü üniversitesine geldiniz, kendinizi evinizdeymiş gibi his edin. Sizler zeki öğrencilersiniz. Ailelerinizin sizlerle gurur duyduğu gibi bizde sizlerle gurur duyuyoruz. Mesleki eğitiminizin kalitesi ve mahir hekimler olarak yetişmeniz için üniversitemizin tüm imkanları sizlerin hizmetindedir. Sizlerin de azim ve gayretleri ile mesleğinizin zorlu basamaklarını hızla tırmanacağınıza eminim. Bu zorlu yolculukta üniversiteniz ve hocalarınız daima sizlerle beraber yürüyecektir. Başarılı olacağınız konusunda inancımız tamdır. Mutlu olduğunuzu görüyorum. İnşallah 6 yıl sonra da okulu bitirdiğimizde böyle mutluluk yaşarsınız. Üniversitemize hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum "
“ dedi.

Daha sonara Tıp Fakültesine kaydını yapan ilk 10 öğrenciye önlük giydirme törenine geçildi. Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Rukiye Gülsüm Çelik’e beyaz önlük giydirerek başarı dileğinde bulundu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu Çiya Maya’ya önlüğünü giydirdi. Tıp Fakültesi Dekanı M. Ufuk Aluçlu Duygu Çelik’e, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Kırbaş da Hamdiye Bera ‘ya beyaz önlük giydirdi.
Tören sonrasında Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Kemal Kadiroğlu, Tıp Fakültesi Dekanı M. Ufuk Aluçlu, Başhekim Gökhan Kırbaş, öğretim üyeleri, öğrenci ve öğrenci velileri başhekimlikte verilen kokteyle katıldı.

  

DSC 1772 1  DSC 1794 1DSC 1815 1    

Haritalar

Adresimiz:
21080 Kampüs Sur
Diyarbakır Türkiye
Çalışma Saatlerimiz
Hafta içi 08:00 - 12:00  ve 13:00 - 17:00
Ziyaret Saatlerimiz: Her gün 13.00-14:00

Vizyonumuz

"Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" anlayışıyla, Sağlıkta kalite ve Akreditasyon standartları çerçevesinde, sürekli bilgi ve teknolojisini yenileyebilen, Ülkemizde ve komşu ülkelerde güvenle anılan bir referans hastane olmaktır."

Misyonumuz

"Hasta, hasta yakını ve çalışan odaklı, çağdaş tıbbi etik ilkelerini benimseyen, Sağlıkta kalite ve Akreditasyon standartlarına uygun ve katılımcı yönetim anlayışı ile bütüncül bir sağlık hizmeti sunmaktır."