tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  850 480 21 00

İki Bin Hasta Yurt Dışından Geldi

 

DSC 87078245

 

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerine Türkiye’nin dört bir yanından hasta gelmeye devam ediyor. Komşu ülkelerden, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere, birçok ilden hastalar geliyor.

Avrupa’daki Tedaviler Burada da Yapılıyor

Günlük 4000-4500 hastanın polikliniklerinde, yüzlerce hastanın da kliniklerinde yatarak tedavi gördüğü, yılın her döneminde yüzde 80 doluluk oranıyla çalışan ve her geçen gün yeni teknolojik imkânlardan yararlanan. D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerinde, bugün  Avrupa ve Amerika' da hangi tedavi yapılıyorsa o tedaviler yapılıyor. “ 

Arılara Kök Hücre Tedavisi  

Diz eklem ağrısından, kalp hastalığına, beyin ve sinir cerrahisinden, hematoloji, onkoloji hastalıklarına kadar birçok dalda hastaların tedavi imkânı bulduğu D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerinde,  böbrek, kornea ve kemik iliği nakillerinin yanı sıra kök hücre tedavisi de yapılmaktadır. Hastaneye, birçok sağlık kuruluşunda yapılan müdahalelere rağmen şifa bulamayan hastalar geliyor. Diz ve eklem ağrılarında Kök Hücre (SÜT dışı )  yapılan tedavi sonrası hastalar ağrılarından kurtularak sağlıklarına kavuşuyor.

İki Bin Yabancı Hasta Geldi

Türkiye’nin dört bir yanından hastaların Diyarbakır’a gelerek poliklinik ve kliniklerinde tedavi gördüğü D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerine   İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Van, Suriye, Irak, hatta Almanya’ dan  hastalar geliyor. Son bir yılda iki bin 30 hasta başka ülkelerden gelerek tedavi oldu. Artık bölgeden hastalar batı illerine gitmiyor. Batıdan hastalar geliyor. Sevk veren değil sevk alan hastane konumuna geldi.

 

DSC 87078245 DSC 87098244