Haberler

5. BÖLGE ASKOM TOPLANTISI DİYARBAKIR’ DA YAPILDI

askom

5. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi(ASKOM) Toplantısı 8 Mart 2017 tarihinde Diyarbakır da yapıldı.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mahmut Sabri MEDİŞOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Daire Başkanları, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak İllerinin Sağlık Müdürleri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterleri, İl Halk Sağlığı Müdürleri, İl Sağlık Müdür Yardımcıları, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürleri, İl Ambulans Servisi Başhekimleri, Diyarbakırda bulunan Devlet Hastaneleri ve Özel Hastanelerin Yöneticileri katıldı.

 

Diyarbakır da yapılan 5. Bölge Askom toplantısına Dicle Üniversite Hastanelerini  temsilen Başhekim Prof.Dr Gökhan Kırbaş, Başhekim yardımcısı ve hastane Askom temsilcisi Doç DrRrecep Dursun, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr.Velat Şen, Hastane Müdür Yardımcısı İsmail Karaman katıldı.

 

Dicle Üniversitesi Hastanelerinde ki son yenilikler ile ilgili Başhekim Pof Dr Gökhan Kırbaş bilgi verirken,D.Ü.HastaneleriAskom konuşmasını da D.Dr.Recep Dursun yaptı.

 

Toplantıda; bölge içi ve bölge dışı sevklerin incelenmesi, Helikopter- Uçak ambulans hizmet dağılımı, Tüm Ambulans Hareketleri ve Hasta sevkleri, Bölge Acil Sağlık Hizmetlerinin yürütülmesine yönelik konular görüşülerek, karara bağlandı.

askom  askom1  askom2  askom3

 

Haritalar

Adresimiz:
21080 Kampüs Sur
Diyarbakır Türkiye
Çalışma Saatlerimiz
Hafta içi 08:00 - 12:00  ve 13:00 - 17:00
Ziyaret Saatlerimiz: Her gün 13.00-14:00

Vizyonumuz

"Bilgisini tüm hastane çalışanlarıyla paylaşan, sürekli gelişen ve geliştiren, kurumda güvenle anılan, takım ruhu ve yeniliklerin öncüsü olan bir ekip anlayışıyla, teknolojik altyapısıyla “Güvenli hastane” olma yolunda ilerleyen hastanelerimizde; SKS, SAS, ISO 9001 KYS, EFQM ve MOTE standartlarının sürekliliğini sağlayan bir koordinatörlük olmaktır.."

Misyonumuz

SKS Hastane, SAS, ISO 9001 KYS, EFQM ve MOTE Standartları kapsamında yapılacak düzenlemeler, yürütülecek faaliyetler ile ilgili usul ve esasları oluşturarak, hastalara ve öğrencilere mümkün olan en iyi şartlarda sağlık hizmeti sunan hastanelerimiz birimlerine ve üst yönetimine; İzleme, Ölçme, Analiz ve Değerlendirme yöntemleriyle danışmanlık yaparak, tüm çalışanlarla birlikte, kurumda kalite kültürünü geliştirmektir.