Haberler

Organ Nakli Fidanlığı Oluşturulacak

organ fidan7

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Bünyesinde hizmet veren Organ Nakli Merkezi tarafından  yakın bir zamanda gerçekleştirilecek olan beşyüzüncü (500’ci) organ nakli münasebetiyle etkinlik düzenlenecek.

Hastaneler Başhekim Prof. Dr. Gökhan Kırbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Organ Nakli Merkezimiz tarafından uzun bir süreden beri organ nakli yapılmaktadır. Yakın bir zamanda bu merkezimizde 500. organ nakli gerçekleştirilecektir. Bu nedenle bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinliğe merkezimizde organ nakli olmuş hastalarımızı da  davet edeceğiz. “ dedi.

 

Beş yüz nakile beş yüz fidan 

Başhekim Gökhan Kırbaş konuşmasına şöyle devam etti;  "Bilindiği gibi Organ Nakli Merkezimizde  kornea nakli, kemik iliği nakli, karaciğer nakli ve  böbrek nakli gibi organ nakiller yapılmaktadır. Önümüzdeki günlerde inşallah beşyüzüncü organ naklimizi de gerçekleştireceğiz. Şuanda elimizde takip ettiğimiz hasta sayısı iki elin parmakları kadar kalmıştır. Gerçekleştirilecek 500’ci nakilden dolayı  bir etkinlik düzenlemek istedik. Bu etkinlikte Beş yüz organ nakline beş yüz tane ağaç dikeceğiz.” dedi. 

 

Organ nakli fidanlığı  

Dicle Üniversitesi Hastaneleri bünyesinde hizmet veren Organ nakli Merkezi tarafından organize edilen “ 500 nakile 500 ağaç” etkinliğine,  merkezimizde organ nakilleri gerçekleştirilen hastalarımızı da  davet ediyoruz ve bekliyoruz. Kampus içerisinde daha önce belirlenen alana her nakil için bir ağaç dikmek süetiyle 500 nakile 500 fidan dikmiş olacağız. . Buraya da Organ Nakli Fidanlığı adını vereceğiz. “ dedi.

 

gokhan kirbas

Haritalar

Adresimiz:
21080 Kampüs Sur
Diyarbakır Türkiye
Çalışma Saatlerimiz
Hafta içi 08:00 - 12:00  ve 13:00 - 17:00
Ziyaret Saatlerimiz: Her gün 13.00-14:00

Vizyonumuz

"Bilgisini tüm hastane çalışanlarıyla paylaşan, sürekli gelişen ve geliştiren, kurumda güvenle anılan, takım ruhu ve yeniliklerin öncüsü olan bir ekip anlayışıyla, teknolojik altyapısıyla “Güvenli hastane” olma yolunda ilerleyen hastanelerimizde; SKS, SAS, ISO 9001 KYS, EFQM ve MOTE standartlarının sürekliliğini sağlayan bir koordinatörlük olmaktır.."

Misyonumuz

SKS Hastane, SAS, ISO 9001 KYS, EFQM ve MOTE Standartları kapsamında yapılacak düzenlemeler, yürütülecek faaliyetler ile ilgili usul ve esasları oluşturarak, hastalara ve öğrencilere mümkün olan en iyi şartlarda sağlık hizmeti sunan hastanelerimiz birimlerine ve üst yönetimine; İzleme, Ölçme, Analiz ve Değerlendirme yöntemleriyle danışmanlık yaparak, tüm çalışanlarla birlikte, kurumda kalite kültürünü geliştirmektir.