D.Üniversitesi Hastaneleri’nde Telefon ve İnternetle Randevu Hizmeti Başladı

 

ERANDEVU21

Tetkik, tahlil ve röntgen cihazlarıyla donatılan ve “Akıllı Hastane” olma yolunda attığı önemli adımlarla adından söz ettiren D.Ü. Hastaneleri, randevu sistemine geçerek bir yeniliğe daha imza attı.Vatandaşlar artık 444 21 77nolu telefon ve www.hastane.dicle.edu.trden randevu alabilecekler…

Network Ağı ve sonuçlarını yenilediklerini belirten Başhekim Prof. Dr. Sait Alan: “Hastanemizde Pnömotik (Tüp Taşıma ) Sistemi, PACS (Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemleri) Sistemi ve Toplu SMS Sistemini hizmete soktuk. 

Şimdi de 444 21 77 nolu telefon ve E-Randevu www.hastane.dicle.edu.tr adresinden randevu alma ve yine www.hastane.dicle.edu.tr adresinden laboratuar sonuçlarını alabilme sistemini hizmete sunarak zaman kaybını ve bürokrasiyi azalttık. Böylece hedefimizdeki Dijital Hastane için en büyük adımı atmış olduk.

labsonuc1  telefon1 

Klinik ve Polikliniklerin düzenlenmesinden hastane ıslah çalışmalarına kadar, birçok  hizmeti gerçekleştirdiklerini belirten Prof. Dr. Sait Alan “Hastanelerimizin istenilen hedefe ulaşabilmesi ve çağdaş hastaneler içinde hak ettiği yeri alabilmesi için tek yönlü değil, bütün yönleri ile geliştirilmesi gerektiğine inananiyoruz. Hedeflerimizi de hep buna göre belirledik. Bu hedefler doğrultusunda bölgemize yaraşır 8000 m2 kapalı alana sahip  modern bir acil servisin temelini attık.” şeklinde konuştu. 

 Dicle Üniversitesi Hastaneleri’ne gelmek isteyen hastalar 444 21 77 nolu telefonundan randevu alabilecekleri gibi, E-Randevu ile www.hastane.dicle.edu.tr adresi üzerinden de randevu alabilirler.

 

Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler ;

Bilgi İçin :  444 21 77/ (412) 2488001-16 Hat. Fax : (412 ) 2488523

Wep adresi : http://www.hastane.dicle.edu.tr

E-Mail Adresi : Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız    den  başvurabilirler.