tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

2017 YILININ İLK SERTİFİKASYON KURSU BAŞLADI

Dicle Üniversitesi Hastaneleri 2016 yılı Sertifikasyon Eğitim Programı tamamlandı. 2017 yılının Eğitim Programı başladı  2016 yılının son kursunu  başarıyla tamamlayan 16 kursiyerin sertifikası Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu tarafından verildi.

Başhekimlik Konferans Salonunda düzenlenen sertifika  töreninde konuşan  Kadiroğlu, kursiyerlere seslenerek; “ Eğitim sağlıkta süreklilik arz eden bir durumdur. Sosyal Komitemiz tarafından 2016 yılında başlatılan Sertifikalı Eğitim Kursları tamamlandı. Sertifikalar bakanlık onaylıdır. Sizlere sertifikaları takdim ederken 2016 yılı sertifika sürecini tamamlamış,  2017 yılının ilk Sertifikasyon Eğitim Programını da başlatmış oluyoruz.” dedi.

 

6 Alanda Sertifika Kursu Açılacak

Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu 2017 yılı içerisinde 6 alanda sertifikasyon programının planlandığını belirterek; “ Başhekim Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Veysi Bahadır’ın denetiminde yürütülen kurs programları  önemli programlardır. Bu eğitim programları sizler için önemli ve faydalı olacağını düşünüyorum.  Kurslardaki hemşirelik uygulamaları önemli eksikliklerinizi kapatacağına inanıyorum. Bu yılın ilk kursuna başlayacak olan  kursiyerlerimize hayırlı uğurlu olsun diyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Sertifikasyon kurslarına devam edeceğiz “

Başhekim Kadiroğlu;  D.Ü. Hastanelerinde sağlık alanında nitelikli insan gücünü yetiştirmeye yönelik Sağlık Bakanlığı Eğitim Yönetmenliğine uygun sertifikalı eğitim programları çerçevesinde  başlatılan 2016 yılının  ilk kursu Ameliyathane Hemşireleri için açıldığını hatırlatarak,”  Bu sertifika programlarına  devam edeceğiz. Ameliyathane Hemşireleri, Yoğun Bakım Hemşireleri kursunu verdik. 2017 yılının ilk kursunu da  Yoğun Bakım Hemşireleri Kursu ile başlıyoruz. Bu kursa 30 hemşiremiz katılacak. Sırada yeni doğan ve çocuk hemşireliği kursları  var.  Aldığınız bu sertifika bakanlık onaylı sertifikalardır.  Bu eğitim ve aldığınız bu sertifika  size faydalı olacağı gibi  hastaneye ve hastalara da  yararlı  olacaktır.  “ dedi.

 

“Kursta çok yararlı bilgiler edindik”

Sertifikasyon kursuna katılan kursiyerler duygularını şöyle dile getirdiler; “ kurs sürecimiz çok iyi geçti. Profesyonel hemşireler ve hocalarımızdan teori ve pratik dersler aldık. Çok şey kazandık. Faydalı oldu. Bilgimize çok şey kattı. Bundan sonraki meslek hayatımız da çok şey kattı. Öğrendiklerimiz ve uyguladıklarımız çok faydalı oldu.”

 

 

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.