tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 0850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi1

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi1

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

Milletin Sesi Mehmet Akif

8

 

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik Sosyal Komitesi tarafından İstiklal Marşının Kabulünün 98.yıldönümü nedeniyle “Milletin Sesi Mehmet Akif” konulu konferans düzelendi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu, Eczacılık Fakültesi  Dekanı Prof.Dr.Meral Erdinç ,Öğretim üyeleri ve Üniversitede çalışanları  katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törene daha sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde her alanda çalışan personeller tarafından seslendirilen İstiklal marşının on kıtasının okunduğu klip yayınlandı.

Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu müdürü Dr.Öğretim Üyesi Bedrettin Kolaç konuşmasında Mehmet Akif’in İstanbul’da dünyaya gelmesinden eğitimine, Meşrutiyet ve milli mücadele dönemlerindeki rollerinden İstiklal Marşını yazma evresine kadar hayatından kesitler aktardı.

Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dr.Öğretim Üyesi Mustafa Uğurlu Aslan ise Mehmet Akif Ersoy’un yazmış olduğu “Bülbül” isimli şiiri okudu.

Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu ise yaptığı konuşmada ;Büyük mütefekkir aksiyon insanı aynı zamana olgun ve kararlı bir Müslüman abidesi olması itibariyle Mehmet Akif Ersoy’un tarihimizde hepimiz için ayrı bir yeri vardır. Bu anlamda bugün Milletin Sesi Mehmet Akif başlıklı bir etkinlik düzenlemeyi kendisini anmayı planladık, Mehmet Akif esasen İslami düşünce yapısı öne çıkmış Kuran temelli bir şahsiyet olduğunu ifade eden Kadiroğlu “ kendi öz değerleriyle Kuran,Sünnet ve İcmal ile yetişmiş tarihimizin önemli isimlerinden biridir. Dedi

Daha sonra Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu, Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı “ASIM’IN NESLİ”adlı  şiirini okumasıyla tören sona erdi.

1 2 3 4 5 6 7 9 

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.