tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi1

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi1

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

D.Ü. Hastanelerinde Haşerelere Karşı ilaçlı Mücadele

2

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları başladı..  Haşerelere karşı yapılan  ilaçlama faaliyetleri kapsamında Tıp Fakültesine bağlı

hastaneler  ve bağlı birimler ile çevreleri ilaçlanıyor.

 

Hastaneler Başmüdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Hastaneler ana binası, Kalp, Çocuk, Onkoloji,  Acil ve Travmatoloji Hastanelerine  bağlı birim ve çevreleri ilaçlanmaya başlandı.   

İlaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, haşerelere karşı mücadelenin yaz aylarında da aralıksız sürdürüleceğini belirterek; “ Hasta, hasta yakınları ve personellerimizin haşerelerden rahatsız olmamsı  için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.  Tüm hastanelerimiz ve bağlı birimleri ile çevreleri ilaçlanacak.. Haşereler bakımından tehdit oluşturabilecek alanlarda titizlikle ilaçlama yapacaktır.. Hasta, hasta yakınları ve çalışanlarımıza sağlıklı bir ortam yaratmak amacıyla ilaçlama çalışmalarını 7 - 9.Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Ancak bu çalışmalarımız ara ara devam edecektir. “ dedi. 

Özellikli alanlar haftada iki defa ilaçlanacak

Hastaneler Başmüdürü Sağlık Uzmanı Yaşar Aslan da yaptığı açıklamada; “ Mutfak ve yemekhane gibi özellikli alanlarda haftada iki defa ilaçlama yapılacak. Fare gibi kemirgenlere karşı zemin ve bodrum katları gibi kapalı alanlarda fare istasyonu yöntemi ile ilaçlama yapılmaktadır.  Bu ilaçlamada insan sağlığına  hiç bir yan etkisi olmayan ilaçlar kullanılıyor. İlaçlama hizmeti ilaçlama ekipleri tarafından yapılıyor.” Şeklinde konuştu

Hasta ve hasta yakınları; Başhekimliğin hastanelerdeki ilaçlama çalışmalar hakkında ; “Hastane yönetimi hastalarımızın sağlığı için yapmış olduğu bu ilaçlama çalışmalarını takdirle karşılıyor ve kendilerine teşekkür ederiz.” Diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.