tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi1

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi1

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

Sağlık Turizmi Eğitim ve Danışmanlık Semineri Başladı

DSC 9095

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri tarafından tasarlanan "Sağlık Turizmi

Eğitimi ve Danışmanlığı" başlıklı proje kapsamında Diyarbakır  İli içerisinde bulunan Kurum/ Kuruluşlar ve İl genelindeki sağlık kuruluşlarına yönelik seminer başladı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen seminere Başhekim Yardımcısı Doç.Dr.Gülten  Toprak, Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Yıldız, Hastaneler Başmüdürü Sağlık Uzmanı Yaşar Aslan öğretim görevlileri, kamu ve İl genelindeki sağlık kuruluşları temsilcileri katıldı. 

Dünyadaki genel ekonomik bakış açısına göre sağlık turizminin diğer alternatif turizm seçenekleri içerisinde hızla gelişen sektörlerden biri konumunda olduğunu belirten, D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Gülten Toprak,  uygulanmakta olan 10.ci Kalkınma programı ile Dünya sağlık turizmi piyasasında önemli bir ülke olarak yer almak ve diğer ülkelerle rekabet edebilmek amacıyla, Diyarbakır İli sağlık turizmi hizmet bileşenleri sektörlerinin tümünde kurumsal kapasitesinin yükseltilerek, sektörde hizmet sunum kalitesinin iyileştirilmesi, nitelikli insan kaynağının  ve sağlık altyapısının iyileştirilmesi hedeflendiğini hatırlatarak, dünyadaki sağlık turizminin gelişen teknoloji ve ulaşım kolaylığı ile birlikte geliştiğine vurgu yaptı ve  turist sağlığı ile  sağlık turizmi konusunda bilgi verdi.    

"Sağlık turizmi değil turizme önem verilmiş" 

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde 15-17 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak olan eğitim seminerinin ilk gününde  Eğitimci Dr. Bülent Cinel’in ders niteliğindeki verdiği eğitimde, sağlık turizminin tarihçesinden kısaca söz etti. 

Türkiye’de  sağlık turizmi değil, turizmin ön planda tutulduğunu, turistin seyahat için geldiğini, hastalanınca da hastaneye gittiğine dikkat çeken Dr. Bülent Cinel,  “Sağlık Turizmini üç ana başlık altında sınıflandırabiliriz. 1-tıp, 2-termal,3- yaşlı ve engelliler.” Şeklinde açıkladı.  

Bazı ülkelerin asıl ekonomik gelirlerinin turizmden olduğu için sağlık turizmine yöneldiklerini ifade eden Cinel; “ Ülkemizde sağlık turizminin temeli 2010’lü yıllarda atıldı. “ dedi. 

DSC 9085 DSC 9088 DSC 9095 DSC 9101 DSC 9104

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.