01 02 03 04 05
 
YENİ ALINAN JENERATÖRLERLE KESİNTİLERDEN DOĞACAK AKSAKLIKLARIN ÖNÜ ALINDI
2012 ve daha önceki yıllarda Hastanemizin enerji ihtiyacının karşılayabilmek için 2500,1800 ve 1600 Kva gücünde olmak üzere üç adet dağıtım trafolarından faydalanılmaktaydı. Elektrik kesintilerinde hastanemizin elektrik ihtiyacını karşılayabilmek için bir adet 2200 Kva gücünde jeneratör bulunmasına rağmen mevcut jeneratör tesisimiz hastanemizin enerji ihtiyacının yalnızca yüzde otuzunu karşılayabilecek kapasitedeydi.
Hastanemizin kurulu gücünün sürekli artması, kesintisiz ve kaliteli enerjiye olan ihtiyaç nedeniyle mevcut tesisler yetersiz kalmasından dolayı 2012 yılında hastanemizin elektrik altyapısı tamamiyla değiştirilmiştir. Bu değişikliği sağlayabilmek için 3*1600 Kva gücünde jeneratör sistemi kuruldu. Kurulan jeneratörler hastanemizin tamamının elektrik ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Ayrıca daha önce kurulmuş olan 2200 Kva gücündeki jeneratör olası acil durumlarda Hastanemizin önemli bölümlerinin elektik ihtiyacını karşılayabilecek şekilde çalışabilir durumda yedek tutulmaktadır.
Şebeke geriliminde meydana gelen dalgalanmaları en asgari seviyeye indirebilmek için 2*3000 Kva gücünde oto regüleli trafo tesisi edilerek şebekede oluşan dalgalanmalar minimum seviyeye indirilmiştir. Böylelikle Hastanemize sürekli ve kaliteli enerji sağlanmıştır.
KRİOJENİK LİKİT OKSİJEN TANK DEĞİŞİMİ YAPILDI
Dicle üniversitesi hastanelerinda yatan hastalarımızın tedavileri sırasında yoğun şekilde kullanılan oksijen 4 hastanemizde kurulan 5 adet 10 ar ton kapasiteli kriyojenik likit oksijen tanklardan saglanmaktadır. Tankların bulundugu sahası uluslararası standartlara uygun yapılan şekilde yapılmıştır.
İNTERAKTİF YANGIN OTOMASYON SİSTEMİ

 İnteraktif Yangın otomasyon sistemi 6 adet interaktif ana kumanda panosu,2600 adet interaktif duman dedektörü,buton ve modülden oluşan elemanlar ile yapılmış bir yangın algılama otomasyon sistemidir.adrese dayalı olarak çalışan dijital sistem 24 saat boyunca Teknik elemanların gözetiminde çalışmaktadır.ayrıca 4 binamızda 300 adet otomatik panel geçiş kapılar ile hastanelerimizde hizmet verilmektedir.

A