01 02 03 04 05

Dicle Üniversitesi Hastanelerinde Hemşirelik Hizmetleri

Değerli Ziyaretçiler;

Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhemşireliği 1974 yılında Hastanemizin kuruluşuyla eş zamanlı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2008 yılında Onkoloji Hastanesi, 2010 yılında Çocuk Hastanesi, 2012 yılında Kalp Hastanesi açılarak buralarda da hemşirelik hizmetleri verilmeye başlandı.
Bireyin, toplumun gelişen ve değişen sağlık gereksinimlerinin karşılanmasında en önemli profesyonellerden biri hemşireliktir. Hemşirelik hizmetlerimiz insana hizmeti esas alarak ihtiyacı olan her dönemde en iyi bakımı vermeyi hedeflemiştir. Hemşirelerin en önemli sorumluluğu hastaya kişisel, teknik, kanıta dayalı ve gereksinimi doğrultusunda tedavi ve bakım hizmeti vermektir. Hemşirelik hizmetlerimiz hastanemiz akreditasyon çalışmalarında ekip çalışması örneği göstererek ISO 9001 2008 kalite onayı almıştır. Kalite çalışmalarımız devam etmekte olup, hasta, hasta yakını memnuniyetini sağlamanın sadece hastalara yönelik çalışmalarda değil, çalışanların memnuniyetinin sağlanmasıyla mümkün olacağı bilinciyle hizmet vermekteyiz.

Sağlıkta hızlı bir gelişim ve dönüşüm gerçekleşmekte olduğu günümüzde çağın en önemli gereksinimi olan iletişimin doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirme isteğimiz bu sitenin hazırlanmasında en önemli etkenlerdendir. Mesleki ve sosyal alanda yaşamış olduğunuz olumlu veya olumsuz deneyimlerinizi, bilgi birikimlerinizi ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.