01 02 03 04 05
HAVA DURUMU
DIYARBAKIR

 

Image

KADINLARA HER ALANDA FIRSAT EŞİTLİĞİ

“Tüm dünyada 'kadın kimliği' halen tartışma konusu olmakta ve bu konu ülkemizde de ırksal, kültürel, etnik, dini ve benzeri farklılıkları içerisinde algılanmakta ve bu farklılıkları ile sosyal hayatımızı zenginleştirmektedir.”

Detaylar
Image

HER 6 SANİYEDE BİR KİŞİ SİGARADAN ÖLÜYOR

Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü adına  sosyal ve kültürel faaliyetleri düzenlemek amacıyla kurulan ve başkanlığını  Başhemşire  Rahime Atlı’nın yaptığı  “ Sosyal Komite “ilk etkinliğine Dünya Sigarayı Bırakma Günü  Konferansı ile başladı. Etkinlikte konuşan Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Recep Işık, Sigaranın  benzeri olmayan bir  sağlık sorunu olduğunu belirterek, sigara dumanının  2000’i zehir, 4000 çeşit kimyasal madde içerdiğini ve her 6 saniyede bir kişinin sigaradan öldüğüne dikkat çekti.

Detaylar
Image
Sohbet Toplantıları

İletişimi güçlendirmek, çalışanların sıkıntı ve önerilerini dinlemek ve  çözüm bekleyen sorunlarına ışık tutmak amacıyla ameliyathane personelleri ile  sohbet toplantısında bir araya gelen Başhekim Kırbaş; “Hastanelerimizde ilk defa uygulanan bu sohbet toplantısını  tüm bölümlere  yayacağız.” dedi.

Detaylar

 

Image
GIDA ZEHİRLENMESİ İLE GELEN ÖĞRENCİLERE GİYSİ BANK'TAN HEDİYELER DAĞITILDI

D.Ü. Hastaneleri Başhemşiresi Rahime ATLI ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısının da katılımıyla hastanelerimiz giysi bankası tarafından,, İlköğretim okulunda gıda zehirlenmesinden gelen çocuk hastalara tedavileri tamamlandıktan sonra giysi dağıtımı yapıldı.

Detaylar
Image
BAŞHEMŞİRE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhemşiresi Selda Budak, 8 yıl başarıyla sürdürdüğü Başhemşirelik görevini Dicle Üniversitesi Hastaneleri Dahiliye Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Rahime Atlı’ya devretti.

Detaylar

 

Image
Başhemşirelik Hizmetiçi Eğitimler

D.Ü. Hastaneleri Başhemşireliği tarafından düzenlenen hizmetiçi Eğitimler.

 

Detaylar