01 02 03 04 05
 
Image

Diyarbakır’da Meme Kanseri Görülme Oranı Yüksek
 
Dicle Üniversitesi Hastaneleri hayatı önem taşıyan sağlık konularında sempozyum, konferans ve panellere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu günde üniversite kampus alanındaki Kongre Merkezinde “Lokal İleri ve Metastatik Meme Kanserinde Tedavi “ konulu panel düzenlendi. Türkiye Meme Hastalıkları Federasyonu ile Dicle Üniversitesi Hastaneleri’nin katkılarıyla D.Ü. Kongre Merkezinde gerçekleştirilen panele Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fuat Gürkan, Türkiye Meme Hastalıkları Federasyon Başkanı Prof. Dr. Varol Çelik  Güneydoğu Anadolu Meme Hastalıkları Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Celalettin Keleş ile  Onkoloji, Radyoloji ve  Genel Cerrahi Doktorları katıldı.

D.Ü. Hastaneleri Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sadullah Girgin’in organize ettiği  Panelde konuşan Federasyon Başkanı Prof. Dr. Varol Çelik, meme kanserinin dünyada en çok konuşulan hastalıklardan biri olduğuna dikkat çekerek, bu tür çalışmalar ve panellerin faydalı olacağına inandığını, ayda bir bu konularda toplantılar yaptıklarını söyledi.

Panele ABD’den katılan Prof. Dr. Atilla Soran’ın ABD’de Türkiye’yi gurur ve onurla temsil ettiğini ifade eden federasyon başkanı Varol, “ Atilla hocamız ABD’de ilkleri başlatan bir hocamızdır. Çalıştığı yerden daha fazla ülkemizle ilişkileri vardır. İlişkilerini hiç koparmadı.” Şeklinde konuştu.

Detaylar