tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 0850 480 21 00

Diyet Birimi

Hastanemiz poliklinik binası zemin katında ve poliklinik binasının 2. katında yer almaktadır. Beslenme ve diyet birimimiz Dicle üniversitesi hastanelerinde Başdiyetisyen ve Diyetisyenlerin kontrolünde aktif olarak çalışmaktadır. Hizmetler arasında poliklinik hizmeti idari süreçlerle ilgili görevler, tıbbi süreçlerle ilgili görevleri bulunmaktadır.

Poliklinik hizmeti olarak: Hafta içi,  08.00-17.00 saatleri arasında tüm polikliniklerin gönderdiği hastalara ve diyet  polikliniğine başvuran tüm hastalara beslenme programı hazırlayarak takip etmekte, ve taburcu olan yatan hastalara ev diyeti düzenlemektedir. Mutfak/yemekhane ile ilgili düzeni sağlamakta gerekli denetimleri yapmaktadır. Yatan yetişkin ve pediatrik hastaların diyet ve beslenme ihtiyaçlarını belirlemekte ve planlamasını yaparak uygulamayı takip etmektedir. Yatan hastalar için hekim tarafından gönderilen konsültasyon ile beslenme ve diyet tedavi yöntemi planlamakta. Ayrıca nutrisyon destek biriminde yatan hastalara da hizmet verilmektedir.

Beslenme ve diyetle ilgili her türlü hizmet içi eğitimi yıl içinde hastalara, hasta yakınlarına çalışan personele vermektedir.