Diyet Birimi

Hastanemiz poliklinik binası zemin katında ve poliklinik binasının 2. katında yer almaktadır. Beslenme ve diyet birimimiz Dicle üniversitesi hastanelerinde Başdiyetisyen ve Diyetisyenlerin kontrolünde aktif olarak çalışmaktadır. Hizmetler arasında poliklinik hizmeti idari süreçlerle ilgili görevler, tıbbi süreçlerle ilgili görevleri bulunmaktadır.

Poliklinik hizmeti olarak: Hafta içi,  08.00-17.00 saatleri arasında tüm polikliniklerin gönderdiği hastalara ve diyet  polikliniğine başvuran tüm hastalara beslenme programı hazırlayarak takip etmekte, ve taburcu olan yatan hastalara ev diyeti düzenlemektedir. Mutfak/yemekhane ile ilgili düzeni sağlamakta gerekli denetimleri yapmaktadır. Yatan yetişkin ve pediatrik hastaların diyet ve beslenme ihtiyaçlarını belirlemekte ve planlamasını yaparak uygulamayı takip etmektedir. Yatan hastalar için hekim tarafından gönderilen konsültasyon ile beslenme ve diyet tedavi yöntemi planlamakta. Ayrıca nutrisyon destek biriminde yatan hastalara da hizmet verilmektedir.

Beslenme ve diyetle ilgili her türlü hizmet içi eğitimi yıl içinde hastalara, hasta yakınlarına çalışan personele vermektedir.

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.