01 02 03 04 05

ONKOLOJİ HASTANESİ

2008 yılından bu yana şu anki binasında hizmet veren ve bölgemizin ilk onkoloji merkezi olma özelliğine sahip olan kliniğimiz ilimiz başta olmak üzere çevre illere ve komşu ülkere de hizmet etme özelliğine sahiptir.
İki serviste toplam 41 yatakla yatan hastalara, 40 koltuk kapasiteli ayaktan kemoterapi ünitesi ve 3 poliklinikle ayaktan hastalara hizmet vermektedir.

Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Kemoterapi Ünitesi müzik eşliğinde tedavi uygulamasına başladı. Bir ilke daha imza attıklarını belirten Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ ünitemizde ilaçlı tedavi gören hastalarımıza moral vermek ve ilaç aldıkları süre içerisinde hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için müzikli tedavi uygulamasına başladık.” dedi. Onkoloji Hastanesi bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin en modern kemoterapi ünitesinde günde 150–200 hastaya kemoterapi ayaktan tedavi yapılabildiğini ifade eden Başhekim Prof. Dr. Sait Alan, başlattıkları müzikli tedavi uygulamasıyla hastaların keyifle, sıkılmadan ve moral bularak tedavi olduklarını belirtti.

Detaylar

GÜNDÜZ KEMOTERAPİ ÜNİTESİ

Bölgenin en kapsamlı Kemoterapi Ünitesi hizmete açılmıştır.40 koltuk kapasiteli 7 hemşire 2 sağlık memuru 3 personel hastalarımıza hizmet vermektedir.Özellikle dış merkezlerden gelen hasta sayımız bulunduğundan dolayı geniş alanda ferah bir ortamda hastalarımız tedavilerini almaktadır.

YOĞUN BAKIM ÜNİTEMİZ AÇILDI

Onkoloji Hastanemizde yoğun bakım ünitesi hizmete açılmıştır.9 yataklı olan ünitemizde 8 hemşire 6 personel hizmet vermektedir.

MORAL GÜNLERİ

Onkoloji hastanemizde hastalarımıza psikolojik destek amaçlı “moral günleri” yapılmaktadır.Hastalarımıza tedavi sırasında ikramlar yapılmakta ve çalışan arkadaşlarımız tarafından  moral  günleri düzenlenmektedir.