35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Engellilerle Buluştu

1

 

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik Sosyal Komitesi tarafından organize edilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında İl Halk Kütüphanesinde Engelli vatandaşlara “Sağlıklı Beslenme ve Obezite” konulu eğitim semineri verildi.

Eğitim seminerine Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu, Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı Doç.Dr. İlker Kelle, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhemşiresi Rahime Atlı, sağlık çalışanları ve çok sayıda görme ve bedensel engelli bireyler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu “Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak hastanelerde verdiğimiz sağlık hizmeti dışında sağlık alanındaki gelişmelerden yana  toplumun bilinçlendirmesi ,farkındalığın oluşturulması gibi soysal sorumluluk projelerinde de  üzerlerine düşeni  layıkıyla yaptıklarını söyledi.

Besinlerimiz aynı zamanda ilaçlarımızdır

Obezitenin kronik bir hastalık olduğunu vurgulayan Kadiroğlu ;Dünya Sağlık Örgütü obeziteyi sağlığı bozacak düzeyde anormal ve aşırı şekilde beslenme ve yağlanma  ifade eder ,son derece önemli bir kronik hastalık olan obezite yani aşırı kilolu olma hali olsa belki sıkıntı olmayacak ama bunun beraberinde çok ciddi bir takım sistemik hastalıkları yol açtığı bilinmektedir. Dolasıyla sağlıklı beslenme obeziteyle ilgili bilenmesi gereken önemli bir tedavi şeklidir yani besinlerimiz bizim aynı zamanda ilaçlarımızdır. Dedi.

Engelli dernekleri adına konuşan Altınokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Mehmet Akif Karataş’ta yaptığı konuşmada ; Altınokta Körler Derneği olarak kurumlarımızla yakın diyalog halinde bulunarak çeşitli faaliyetler yürütmekteyiz. Dicle Üniversitesi’yle  son yıllarda Tıp Fakültesi ve Engelliler Araştırma ve Uygulama merkezi işbirliğiyle çok önemli yararlı faaliyetler yapmaktayız. Bugünde böyle bir etkinliğin yapılmasından son derece mutluyuz. Diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Pakize Gamze Erten Bucaktepe ve Diyetisyen Kadir Arı tarafından Sağlıklı Beslenme ve Obezite konuları hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Sorulan soruların cevaplanmasının ardından seminere katılan engellilerin boy ve kiloları ölçülerek Beden Kitle İndeksi (BKİ) testi yapıldı.

Eğitim semineri sonunda Altınokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Mehmet Akif Karataş tarafından eğitim seminerinde emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.

Dicle Üniversitesi
Hastaneleri Türkçe
Dicle University
Hospitals English
مستشفى جامعة المادة
عربى
  • Duyurular
  • Son Haberler

Ziyaretçiler

381 ziyaretci ve 0 uye cevrimici