35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

e randevu1 e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Sepsis Farkındalık Ayı Ve 13 Eylül Dünya Sepsis Günü

8
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Hastanesi konferans salonunda “ SEPSİS FARKINDALIK AYI ve 13 EYLÜL DÜNYA SEPSİS GÜNÜ” nedeniyle sempozyum düzenlendi.
Sempozyumun açılış konuşması yapan Dicle Üniversitesi Rektör yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu “Her yıl 13 Eylülde dünyada ve ülkemizde sepsis farkındalığını anlamak , bunu topluma ve çalışanlara aktarmak amacıyla böyle bir sempozyum düzenledik. Sepsis bilindiği üzere vücudun enfeksiyona karşı gösterdiği kontrolsüz ve abartılı yanıt sonuncunda, kendi doku ve organlarına zarar vermeye başlamasıyla ortaya çıkan bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olan bir durumdur. Bu nedenle tüm hastane çalışanlarının çok dikkatli olmaları ve sepsisin erken dönemde tanımaları ve tedbir almaları gerekmektedir.
Toplum kökenli sepsisin önlenmesinde El Hijyeninin  çok önemli olduğunu belirten Kadiroğlu ; Tüm dünyada kabul edilen geçerli standart uygulama el hijyenidir ,toplumda da ve hastane içerisinde de bu böyledir. El hijyeni özellikle yoğun bakımlarda çalışanların çok dikkat etmesi ve önem vermesi gereken bir uygulama olduğunu dile getirdi.
Başkanlığını Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kemal Çelen’in yaptığı sempozyumda sırasıyla Dr.Öğr.Üyesi Fatma Yılmaz Aydın “Sepsis Tanımı ve Epidemiyolojisi”  Doç.Dr. Recep Tekin “Sepsis Tanısında Yeni Biyobelirteç ve Mikrobiyolojik Yöntemler” Prof.Dr.Murat Ok  “Sepsis İlişkili Organ Disfonksiyonları” Prof.Dr. Gönül Ölmez Kavak “Sepsiste Tedavi Yaklaşımları” Dr.Öğr.Üyesi Emre Aydın “Sepsiste Ekstrakorporeal Tedavi ve Enfeksiyon hemşiresi Zülfiye Özataş tarafından “Sepsiste Hemşirelik Bakımı” konularında sunumlar gerçekleştirildi  Sempozyum soru ve cevapların ardından sona erdi.
 1 
2 
 
3 
4 
5 
6 
7 
8 
9 
10 
10 
11 
12 
13 
14 
15
 

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.

Ziyaretçiler

639 ziyaretci ve 0 uye cevrimici