35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

e randevu1 e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde Hepatit Ve Aşılama Farkındalığını Artırmak Amacıyla Etkinlik Yapıldı

1

Dünya Hepatit Günü nedeniyle Dicle Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde hepatit ve aşılama farkındalığını artırmak amacıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlik, GÜNİDER ve Dicle Üniversitesi Başhekimliği Sosyal Komitesi tarafından organize edildi. Etkinliğe Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Celal DEVECİOĞLU, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Fesih AKTAR, Hastaneler Başhemşiresi Rahime ATLI ve Başhemşire Yardımcıları, Dicle Üniversitesi Sosyal Komite üyeleri, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji anabilim dalı ve çocuk sağlığı ve hastalıkları uzman doktor ve hemşireleri ile sağlık çalışanları katıldı. Etkinlikte aşıyla önlenebilen hepatit türlerine yönelik aşılamanın önemini vurgulamak açısından üzerlerinde ‘Hepatit miyim? ‘ ve ‘Hepatit aşısı ol’ yazılı balonlar çocuklara dağıtıldı.

Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Fesih AKTAR; Ülkemizde büyük çoğunluğu Hepatit B olmak üzere 3 milyonun üzerinde hepatit hastası olduğunu, maalesef bu hastaların büyük bölümünün hepatit olup olmadıklarını bilmediklerini, bu etkinlik önce aşısız ve hepatit olduklarını bilmeyen vatandaşlarımızın tarama testleri yaptırması ve ardından aşılamaya yönlendirmek için farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Hepatitlerin kanser ile ilişkili olduğunu ve hepatit B aşısı ile kanserin önlenebildiği, hepatit C’nin ise aşısı olmadığı ancak erken tespit edilmesi halinde tedavi ile düzelebileceğini belirten Doç. Dr. Fesih AKTAR, bu etkinliği organize eden başta GÜNİDER ve Dicle Üniversitesi Sosyal komitesi olmak üzere tüm gönüllü katılımcılara ve çalışanlara teşekkür etti,  vatandaşların hepatit olup olmadıklarını öğrenmek için test yaptırmalarına ve aşılarını eksiksiz yaptırmalarına vurgu yaptı.

1 

2 

3 

4 

5 

6 

7 

8 

9 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

19

 

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.

Ziyaretçiler

504 ziyaretci ve 0 uye cevrimici