35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Akreditasyon Belgesi Almaya Hak Kazandı

8

 

Topluma nitelikli sağlık hizmetleri sunmak ve bilime katkı sağlamak üzere sürekli araştıran, bireysel  ve mesleki anlamda donanımlı hekimler yetiştirmeyi hedefleyen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin, bu süreçte uyguladığı  Tıp Eğitimi Programının değerlendirmesi amacıyla “Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği” ne yaptığı başvuru başarıyla neticelenmiş ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi akreditasyon belgesi almaya hak kazanmıştır.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen akreditasyon belgesi takdim törenine Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Talip Gül, Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı Prof.Dr.İskender Sayek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Cafer Güloğlu, Eczacılık Fakültesi dekanı Prof.Dr.Meral Erdinç, Anabilim Dalı başkanları ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Rektör Prof.Dr.Talip Gül “Bugün çok önemli bir belgeyi almak için burada bulunuyoruz, Tıp eğitimi çok önemli bir eğitim insan hayatıyla ilgili bir eğitim, Üniversite olarak eğitime katkı sağlayacak böyle bir belgeyi almaktan çok mutluluk duyuyorum. Bilindiği gibi Tıp Fakültemiz 1966 yılında Ankara Üniversitesi bünyesinde kurulmuş yani 53 yıla yakın eğitim veren bir fakülte ilk defa akreditasyon belgesi alıyoruz, Türkiye’de 30 ‘a yakın Tıp Fakültesi akreditasyon belgesi almaya hak kazanmış bizde bunlardan bir tanesiyiz buda bize gurur veriyor. Birkaç ay önce Tıp Fakültesi hastanemiz TSE belgesi aldı  ,tabiki böyle belgeler almak bizleri motive ediyor motivasyonumuzu artıyor, bu belgeyi almamızda tüm hocalarımızın katkıları var emeği geçen hocalarımıza şükranlarımı sunuyorum .diye konuştu. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Cafer Güloğlu ise yaptığı konuşmada ; Umarım bu akreditasyon sonucu Tıp Fakültemizin öğrencileri daha kaliteli ve daha donanımlı eğitim alırlar, bu süreçte emeği geçen başta öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. dedi.

Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı Prof.Dr.İskender Sayek; Böyle bir tören için burada olmaktan çok mutluyum bu süreçte emeği geçen tüm öğretim üyelerine teşekkür ediyorum bu süreklilik isteyen bir süreç Türkiye’nin ilk kurulan  Tıp Fakültelerinden  biri  olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi vermiş olduğu Tıp eğitimini bugün burada almış olduğu akreditasyon belgesiyle taçlandırmıştır. Diye konuştu.

Daha sonra Prof.Dr.İskender Sayek tarafından Gelecekte Tıp Eğitimi konulu sunum gerçekleştirildi .

Sunumun ardından  Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı Prof.Dr.İskender Sayek, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Talip Gül ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Cafer Güloğlu’na Akreditasyon belgesini takdim etti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.

Dicle Üniversitesi
Hastaneleri Türkçe
Dicle University
Hospitals English
مستشفى جامعة المادة
عربى
  • Duyurular
  • Son Haberler

Ziyaretçiler

290 ziyaretci ve 0 uye cevrimici