tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 0850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi1

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi1

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

Otizmli Çocuklar Konulu Fotoğraf Sergisi

1

 

Otizm konusunda farkındalık yaratmak ve dikkat etmek için Dicle Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları tarafından Tıp Fakültesi Binası’nda  Otizmli çocuklar konulu fotoğraf  sergisi düzenlendi.

Dicle Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları tarafından organize edilen sergiye Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr.İlker Kelle, Genç Yeryüzü Doktorları Danışmanı Tıp Fak.Öğrt.Üyesi Doç. Dr. Fesih Aktar, Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Genç Yeryüzü Doktorları Danışmanı Tıp Fak.Öğrt.Üyesi Doç. Dr. Fesih Aktar yapmış olduğu açıklamada “Dicle Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları olarak, Dicle Üniversitesi Rektörlüğümüz ve Tıp Fakültesi Dekanlığımızın da destekleri ile başta geleceğin hekimleri olan öğrencilerimizle birlikte Otizmli çocuklarda farkındalığı artırmayı amaçladık. Bildiğiniz gibi Birleşmiş Milletler tarafından Nisan ayı Dünya Otizm Farkındalık ayı olarak kabul edilmektedir. Bizlerde genç meslektaşlarımız ile birlikte bu farkındalığı daha da yaygınlaştırmak amacıyla bir fotoğraf sergisi ve otizmli çocukların kendi dillerinden duygularını ifade eden bir çalışma yapmaya çalıştık.

Otizm bir hastalık değildir.

Otizm bir hastalık olmadığını belirten Aktar;  Otizm eğitilebilir ve öğretilebilir bir davranış sorunudur. Bir çok etken  ve nedenin rol oynadığı bu davranış sorununa da en iyi yaklaşım bu çocukları tanımak, onların toplumda temel haklarını korumak ve sosyal olarak yaşamlarını kolaylaştırmak için gerekli hassasiyetlerin gösterilmesini sağlamak, engelli çocuklar yada bireyler olmadıklarını göstermek zorundayız. Sergimizde emeği geçen herkese ve katılımlarından dolayı da sayın Dekan yardımcımız Doç. Dr. İlker Kelle hocamıza ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Diye konuştu.

 

1 2 3 4

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.