tel randevu2

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 0850 480 21 00
e randevu e sonuc yemek1 e rehber gebe son1

Çocuk Hastanesi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri sağlık kampüsünde hizmet veren çocuk hastanemiz 120 yatak kapasitesi ile

Kalp Hastanesi1

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Kalp Hastanesi olarak hizmet veren Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde

Onkoloji Hastanesi1

Bölgenin en büyük kanser teşhis ve tedavi hastanesi olan Onkoloji Hastanemizde Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi

Acil Hastanesi

Acil ve Travmatoloji Hastanemiz, 11 bin metrekare kapalı alanda 68’i Yoğun Bakım yatağı olmak üzere toplamda 110

Zaho’da Ölecek dediler Dicle de Şifa İle Taburcu Oldu

IMG 8235

 

Kuzey Irak’ın Zaho ilinde yaşayan Muhammed ailesi, 9 yaşındaki erkek çocuğu Yusuf Azad Muhammed’i yaşadığı nefes darlığı problemi için Zaho’da bulunan hastanelere götürdü. Yapılan tetkikler neticesinde doktorlar baba Azad Muhammed’e çocuğunun öleceğini tekrar getirmelerinin bir anlamının olmadığını söyleyerek eve gönderdi.

Doktorların söylediklerinden tereddüte düşen baba Azad Muhammed Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Ünitesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerden sonra hastaya astım ve hafif düzeyde anemi tanısı konulan Yusuf Azad Muhammed, tedavisi yapılarak taburcu edildi.

‘‘ Çocuğun Ölecek ’’ dediler;

Baba Azad Muhammed “Çocuğumu Zaho’daki hastanelere ve özel muayenehanelere götürdüm. Yusuf’un nefes darlığı için ayda bir kan nakli yapılması gerektiği ve yapabilecekleri bir şey olmadığını çocuğumu alıp götürmemi söylediler. Doktorların söyledikleri beni tatmin etmedi. Ben de oğlum Yusuf’u alarak Diyarbakır’a Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne getirdim. Yusuf’a testler yaptılar. Doktoru Velat Şen çocuğun astımı ve hafif düzeyde anemisi olduğunu, korkacak bir durumunun olmadığını söyledi. Çok mutluyuz, bu süre zarfında yaşadıklarımızı anlatamam. Allah razı olsun doktorumuzdan ve hastaneden.

Konu hakkında açıklama yapan Dicle Üniversitesi Hastaneleri Çocuk Göğüs Hastalıkları AD. Öğretim üyesi Doç. Dr. Velat Şen “Aile bize hastamızın şikayetlerini ve Kuzey Irak’ta Yusuf Azad’a konulan tanıyı anlattı. Hastanın şikayetleri ile konulan tanı uyuşmadığından, hastada gerekli olan bir takım kan tetkiklerini ve bağışıklık sistemi testlerini yaptık. Bununla birlikte solunum fonksiyon testleri, akciğer grafisi değerlendirmelerinde bulunduk. Sonuçlara baktığımızda Yusuf’un kan nakli gerektirecek bir hastalık tablosunun şu an olmadığını saptadık. Hastamızın hava yollarında duyarlılık ve hafif düzeyde anemisi olduğunu belirledik. Yusuf’a uygun tedaviyi başlayarak evine poliklinik kontrolü önererek gönderdik. 1 ay sonra hastamızın tekrar muayenesini ve tetkiklerini yaptık kan değerlerinde bir düşme olmadığını ve nefes darlığının da tamamen geçtiğini saptadık.”

Tedavisi düzenlenen Yusuf Azad Muhammed ve ailesine dikkat etmeleri gereken bilgiler anlatarak taburcu edildi.

IMG 8235 IMG 8242 IMG 8237

 

Sağlıkta Kalite Standartları 

 

"Mükemmelliğe Yolculuk" sloganıyla çıktığımız kalite yolculuğuna, Ulusal ve Uluslararası Kalite Kurum ve Kuruluşlarından aldığımız belgeler ile hizmetlerimizi tescilleyerek siz değerli hastalarımız ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Online Başvuru Formu 

 

Hastanelerimizden hizmet aldığınız süre içerisinde hizmet süreçlerimiz hakkında online başvuru formu üzerinden, öneri, istek ve şikayetlerinizi bildirerek hizmetlerimizin daha iyi olmasına katkı sunabilirsiniz. Lütfen Hastanelerimizde aldığınız hizmet süreciyle ilgili görüşlerinizi bize bildiriniz.

advantage033

Health Tourism

 

Dicle University Medical Faculty Hospitals not only serve our region but also serve all Middle Eastern and Asian countries, especially neighboring countries. This service is one of the most important events in the history and geographical location of Diyarbakir.